تبلیغات
سپاه قدس - رونمایی از دستاوردهای جدید موشکی/جبهه مقاومت اجازه نابودی سوریه را نمی‌دهد

ابزار هدایت به بالای صفحه

 


خبرگزاری فارس: رونمایی از دستاوردهای جدید موشکی/جبهه مقاومت اجازه نابودی سوریه را نمی‌دهد

سردار سیدمسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح و دبیر کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر در نشست خبری که ظهر امروز دوشنبه در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی یک پدیده ویژه در چند صد سال اخیر است که مبتنی بر آموزه‌های اسلامی گفتمان صلح عادلانه را در جهان پیگیری می‌کند.

وی افزود:‌ نظام و انقلاب اسلامی با وجود مشکلات، لحظه‌ای وقفه در حرکت رو به جلوی خود نداشته و دشمن در اسناد آشکار و پیکان به این واقعیت اعتراف دارد که با وجود همه مشکلاتی که بر سر راه انقلاب پیش آمده، جمهوری اسلامی حرکت شتابان خود را حفظ کرده است.

جزایری ادامه داد: دشمن از طریق تهاجمات سخت، نرم، نیمه سخت، اقتصادی و فرهنگی تلاش بی‌سابقه‌ای برای جلوگیری از صادر شدن انقلاب اسلامی داشته و دارد. دشمن با جنگ نرم می‌خواهد تغییر باور، تغییر افکار، تغییر رفتار و تغییر در ساختار را در جمهوری اسلامی رقم بزند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: تا زمانی که ما به دنبال آموزه‌های دینی و اسلامی خود باشیم این منازعه‌ها ادامه خواهد داشت و ما باید آماده باشیم تا بتوانیم به خوبی در این حوزه پدافند کنیم.

وی افزود: در شرایط امروز باید نگاه جدیدی به گفتمان‌ها و ادبیات سیاسی و دفاعی داشته باشیم. امروز مفهوم تمامیت ارضی دگرگون شده و دشمن تلاش بی‌وقفه‌ای برای تحت تاثیر قرار دادن این تمامیت ارضی ما می‌کند. تمامیت ارضی این بار به سراغ عرصه نرم و فرهنگ رفته است که باید تلاش کنیم در این عرصه تمامیت ارضی خود را حفظ کنیم.

جزایری با اشاره به تلاش دشمن در فتنه 88 گفت: دشمن تلاش می‌کند فرصت‌ها را تبدیل به تهدید کند و ما باید از تهدیدها فرصت بسازیم که در این راستا انتخابات شورا و ریاست جمهوری را باید به خوبی پاس بداریم و اوضاع و احوال عرصه‌های مختلف را رصد کنیم تا انتخاباتی پرشور برگزار شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: امروز در صحنه‌های استراتژیک، تاکتیک و تکنیک نظامی در شرایط بسیار خوبی هستیم و حالت بازدارندگی نظامی ایران یک واقعیت مسلم است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: دشمن آنقدر نسبت به ما کینه‌توز است که اگر بتواند زخمی وارد کند، اندکی دریغ نمی‌کند و اینکه نمی‌تواند و یا اراده لازم برای اقدام نظامی ندارد بخشی به دلیل دستاوردهای نظامی جمهوری اسلامی است.

جزایری افزود: نیروهای مسلح ایران از چنان توان و قدرتی در ماموریت‌های خود برخوردارند که دشمن هر گاه فکر می‌کند چاره‌ای جز برخورد نظامی ندارد، در لحظه آخر متوجه می‌شود که ممکن است شروع کننده باشد ولی قطعا پایان دهنده نخواهد بود.

* توان تعقیب و برخورد با دشمن را در دوردست داریم

وی تاکید کرد: خوشبختانه دشمنان ما در منطقه نزدیک ما و در دسترس هستند. اما اگر دشمنان به لحاظ فیزیکی در دسترس ما هم نباشند، توانمندی‌هایی داریم که در زمان خود اعلام می‌کنیم و دشمنان را در دوردست‌ها تعقیب، با آن برخورد و از اقدامش پشیمان می‌کنیم. این یعنی قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران.

دبیر کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر با اشاره به برنامه‌های این کمیته، اظهار داشت: نیروهای مسلح در 4 عرصه برای دهه فجر از مدت‌ها قبل مشغول کار هستند و به جز حضور هدفمند در این عرصه وظایف آرامش بخشی و امنیت بخشی و انتظامی دارند تا مراسم‌ها و راهپیمایی‌های میلیونی دهه فجر به خوبی برگزار شود.

جزایری با بیان اینکه مردم یاری در اقصی نقاط کشور از جمله برنامه‌های دهه فجر نیروهای مسلح است، گفت: رژه هزاران نفره موتورسواران، دیدار کارکنان نیروی هوایی ارتش با رهبر معظم انقلاب، اجرای برنامه بر روی عرشه ناو جماران به مناسبت ورود حضرت امام خمینی (ره)، برپایی نمایشگاه دستاوردهای دفاعی از سوی ارتش و وزارت دفاع، اعزام 150 هزار نفر به اردوهای راهیان نور، راهپیمایی از ستاد نیروی هوایی ارتش تا مدرسه علوی، برگزاری جشنواره و همایش‌های بصیرت‌افزایی و اعزام کاروان‌های تبلیغی ناجا به مرزها از جمله برنامه‌های کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر است.

* تحویل خانه‌های ساخته شده به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی

وی با اشاره به نقش سپاه در کمک به مردم در حوادث غیر مترقبه، گفت: سپاه‌های استانی در زلزله‌ و حوادث استانی به سرعت در منطقه حضور پیدا می‌کنند و در این راستا تعدادی از خانه‌های ساخته شده برای زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی در ایام دهه فجر تحویل داده می‌شود.

* حراست و حفاظت از اصول انقلاب اسلامی در انتخابات

معاون ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به سؤالی مبنی بر رویکرد نیروهای مسلح در خصوص انتخابات ریاست جمهوری، گفت: نیروهای مسلح در این خصوص چند موضوع را مدنظر دارند. اول اینکه تلاش کنند حضوری هدفمند، هوشمند، بانشاط و فراگیر در مجموعه خانواده نیروهای مسلح داشته باشند.

وی ادامه داد: هدف اصلی نیروهای مسلح مثل همه دلسوزان نظام این است که در حد گسترده و به طور هوشمند یعنی انتخاب صحیح در انتخابات حاضر شوند.

جزایری افزود: در مرحله بعد بخشی از نیروهای مسلح وظیفه برقراری امنیت وآرامش انتخابات در کشور را بر عهده دارند و همچنین نیروهای مسلح طبق قانون اساسی، حراست و حفاظت از اصول انقلاب اسلامی را در زمینه‌های مختلف بر عهده دارند بخصوص عرصه انتخابات.

* برخورد با برهم‌زنندگان انتخابات در زمان مناسب

وی ادامه داد: از یک طرف تلاش می‌کنیم در خانواده نیروهای مسلح بصیرت افزایی داشته باشیم و از طرف دیگر شرایط موجود را به خوبی رصد می‌کنیم و از تجاربی که در انتخابات 88 به دست آورده‌ایم رفتار دشمن خارجی را تحت نظر داریم و از ماه‌ها قبل دشمنان و سرویس‌های خارجی از جمله آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و رفتارهای کینه توزانه برای ضربه زدن به انتخابات را زیر نظر داریم و در نظر داریم در وقت مناسب برخورد مناسب را با آنها داشته باشیم.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه عرصه فضای مجازی عمر طولانی ندارد، گفت: برخی کشورهای غربی در این زمینه از جمهوری اسلامی جلوتر هستند و متاسفانه این عرصه علمی و ارتباطی مورد سوء استفاده برخی کشورها بخصوص سرویس‌های جاسوسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: یکی از عرصه‌هایی که دشمن سعی می‌کند علیه جمهوری اسلامی از آن استفاده کند عرصه فضای مجازی است. ما رد پاهای دشمن را از طریق فضای مجازی رصد می‌کنیم و می‌شناسیم و تلاش می‌کنیم زمینه‌های دفاعی را در مقابل تهاجم دشمن در حد لازم داشته باشیم.

جزایری در پاسخ به سؤالی در خصوص وضعیت داخلی رژیم صهیونیستی اظهار داشت: اتفاقات زیادی در جامعه رژیم صهیونیستی به دلیل مقابله مردم و حاکمیت این رژیم رخ می‌دهد و انتخاباتی که اخیرا در رژیم صهیونیستی صورت گرفت، در امتداد انتخابات‌های گذشته بود و هیچ بهبودی در منش اسرائیل نمی‌توان انتظار داشت.

وی تاکید کرد: صهیونیست‌ها با هر حاکمیتی که در سرزمین‌های اشغالی باشند محکوم به شکست و فنا هستند و در روزی که چندان دور نیست، مردم فلسطین و مسلمانان منطقه آنها را مجبور به ترک سرزمین‌های اشغالی می‌کنند.

* حضور نیروهای نظامی بیگانه در ترکیه تهدیدی برای ایران نیست

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به حضور نیروهای ناتو در ترکیه گفت: ترکیه نباید اجازه دهد بیگانگان بیش از این در این منطقه حضور نظامی پیدا کنند و باید بیگانگان را از منطقه خارج کنیم و امیدوارم دولت و مردم ترکیه هوشیار باشند و حضور این نیروها به هیچ وجه تهدیدی برای ایران نیست.

* رونمایی از موشک‌ها، جنگنده و دستاوردهای جدید نظامی

جزایری با اشاره از رونمایی دستاوردهای نظامی ایران در دهه فجر اظهار داشت: بخشی از این رونمایی‌ها مربوط به حوزه فضا است وامیدوارم خبرهای خوشی برای جامعه در خصوص ماهواره‌ها داشته باشیم.

وی تاکید کرد: همچنین دستاورهای موشکی دوربرد، برد متوسط و برد کوتاه، جنگنده جدید و تانک و خودرو رونمایی خواهد شد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح همچنین انفجار در تاسیسات هسته‌ای فردو را تکذیب کرد.

جزایری با بیان اینکه به دکترین تهدید در برابر تهدید دست یافته‌ایم، اظهار داشت: دشمنان جمهوری اسلامی چنانچه تعرضی به نظام جمهوری اسلامی کنند مطمئنا با آنها برخورد می‌کنیم.

* جبهه مقاومت اجازه انهدام سوریه را به هیچ قدرتی نخواهد داد

وی در خصوص اوضاع سوریه گفت: سوریه مراحل حاد و بحران خاص را پشت سر گذاشته است و صف طویل دشمنان قادر نیستند مردم و دولت سوریه را تحت تاثیر مخرب قرار دهند و پیروز این بحران دولت و ملت سوریه هستند البته جبهه مقاومت اجازه انهدام سوریه را به هیچ قدرتی نخواهد داد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تحریم‌های ایران از سوی غربی ها اظهار داشت: تحریم‌ها در نقاط اوج خود قرار دارد و دشمن به دنبال تمکین ایران است. اما مردم ما نشان داده‌اند آنجا که احساس خطر کنند، مقاومت می‌کنند.

وی ادامه داد: ما باید اقتصاد مقاومتی را در سرلوحه کار خود قرار دهیم و برنامه‌های جامع‌تری نسبت به امروز داشته باشیم. باید خودمان را  از وضعیت فعلی نجات دهیم و برنامه‌ریزی برای این کار صورت گرفته وامیدوارم در ماه‌های آینده این برنامه‌ریزی خود را بهتر نشان دهد.

جزایری در پایان در پاسخ به سؤالی مبنی بر تاثیر اقتصاد مقاومتی در بودجه نیروهای مسلح، گفت: تلاش می‌شود با وجود پاره‌ای از مشکلات در تعامل و ارتباط با دولت محترم نیازمندی‌های واقعی نیروهای مسلح در اختیار مراکز ذیربط در دولت قرار بگیرد و دولت اعتبارات و بودجه لازم را در وقت خود تامین کند و امیدوارم تحریم‌ها اثر سوئی بر روند رو به رشد نیروهای مسلح نداشته باشد.


منبع فارس

نوع مطلب :
برچسب ها :
سپاه قدس
اگر از سرهایمان كوه ها بسازند در كتاب های تاریخ نخواهند خواند امام خامنه ای تنها ماند.
درباره وبلاگ

(هیچ جا امن تر از لانه گرگ نیست)


همه ما قاسم سلیمانی هستیم.
We’re all Qassem Suleimani.
نحن جمیعاً قاسم سلیمانی.
כולנו, קאסם סוליימני.
Nous sommes tous, Qassem Suleimani.
Wir sind alle, Qassem Suleimani.
Siamo tutti, Qassem Suleimani.
Мы все, Касем Suleimani.
ہم سب ہیں،قاسم سلیمانی.
Biz, tüm Kassam Süleymani konum.
हम सभी कर रहे हैं, Qassem Suleimani.
Είμαστε όλοι, Qassem Suleimani.
Vi er alle, Qassem Suleimani.
Lorem omnes Qassem Suleimani.
Sisi ni wote, Qassem Suleimani.
Сви смо, Кассем Сулејмани.

آری؛
همه ما قاسم سلیمانی هستیم.


sepahqods@yahoo.com

مدیر وبلاگ : sepahqods
نویسندگان
آمار وبلاگ