تبلیغات
سپاه قدس - رویترز: توان موشكی ایران اعجاب انگیز است

ابزار هدایت به بالای صفحه

 
چهارشنبه 24 آبان 1391 :: نویسنده : sepahqods
رونمایی از سامانه های موشكی «صافات»، «یا زهرا 3» و «قادر» در دومین روز از رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت 4 بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشته است.
خبرگزاری رویترز دیروز در گزارشی به بازتاب برگزاری رزمایش گسترده مدافعان آسمان ولایت 4 پرداخت و از آن به عنوان بزرگترین رزمایش دفاع موشكی كشورمان یاد كرد.
در این گزارش آمده است: پس از حمله هفته گذشته جنگنده های ایرانی به یك پهپاد آمریكایی، روز دوشنبه رزمایشی گسترده در ایران آغاز شده كه نیمی از مساحت این كشور را در بر می گیرد. این رزمایش در مساحتی بالغ بر 850 هزار كیلومتر مربع در شمال شرقی، شرق و جنوب شرقی ایران برگزار می شود.
رویترز در ادامه به نقل از «پل بایفر» تحلیلگر امور دفاعی در لندن گزارش داد كه نباید توانمندی نظامی ایران را دست كم بگیریم چون ارتش ایران تشكیلاتی اعجاب انگیز دارد.
وی تاكید كرد: آن ها بشدت مشغول فعالیت در استفاده و توسعه امكانات نظامی خود هستند و در شرایط موجود بهترین عملكرد را داشته اند.
خبرگزاری فرانسه هم در گزارشی اعلام كرد: نیروی هوایی ایران رزمایشی گسترده را آغاز كرده كه یكی از ژنرالهای ایران از آن به عنوان هشداری جدی به تهدیدكنندگان جمهوری اسلامی ایران یاد كرده است.
به گزارش مهر، شبكه تلویزیونی الجزیره نیز دیروز در گزارشی مفصل با گنجاندن تصویری از پرتاب موشك فاتح در رزمایش پیامبر اعظم 7 كه اخیرا برگزار شد، اعلام كرد: پس از حمله اخیر به پهپاد آمریكایی بر فراز خلیج فارس و تنشهای موجود میان این دو كشور، ایران رزمایش بزرگی را روز دوشنبه در شرق این كشور آغاز كرده است.
الجزیره در ادامه با اشاره به مواضع محكم مقامات ارشد نظامی ایران درباره تجاوز به حریم این كشور تاكید كرد: در رزمایش آسمان ولایت 4 قریب به 8 هزار نظامی ارتش و سپاه مشاركت دارند.
شبكه العربیه نیز با اشاره به اینكه ایران اخیرا به آمریكا درباره نقض حریم هوایی این كشور هشدار داده است، افزود: رزمایش بزرگی امروز در ایران با عنوان مدافعان حریم ولایت آغاز شد كه در آن نیروی هوایی سپاه و ارتش ایران بصورت مشترك عملیات انجام دادند.
العربیه در ادامه به مناطق برگزاری این رزمایش در استانهای خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، كرمان و هرمزگان اشاره كرده كه در نهایت پهنه ای 850 هزار كیلومتری را تشكیل می دهد.
از سوی دیگر، شبكه خبری روسیا الیوم در گزارشی اعلام كرد: این رزمایش گسترده با مشاركت نیروی دریایی، زمینی و هوایی ایران انجام می شود.
شبكه فرانس 24 عربی هم آغاز رزمایش گسترده مدافعان آسمان ولایت را بازتاب داد و اعلام كرد: با وجود اینكه این رزمایش تنها چند روز پس از موضع پنتاگون درباره حمله به یك پهپاد آمریكایی در خلیج فارس آغاز شده اما گفته می شود برنامه آن از پیش تدوین شده است.
شبكه تلویزیونی المنار گزارش داد: «رزمایش نیروهای دفاع هوایی جمهوری اسلامی ایران كه هفت روز طول خواهید كشید از دیروز آغاز شده است و قرار است در این رزمایش هشت هزار سرباز، هواپیماهای جنگنده ایرانی، هواپیماهای بدون خلبان و سامانه های دفاع هوایی شركت كرده اند و این رزمایش نیمی از مساحت ایران را پوشش می دهد.»
«اسكای نیوز» هم در این باره گزارش داد، ایران قدرت هوایی اش را در حدود نیمی از مساحت كشور به نمایش می گذارد.
روزنامه الدستور اردن، شبكه المیادین، روزنامه الحیات چاپ لندن، روزنامه مصری الاهرام، شبكه تلویزیونی الحره عراق و ده ها شبكه، خبرگزاری و روزنامه منطقه ای و فرامنطقه ای رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت 4 را بازتاب دادند.نوع مطلب :
برچسب ها :
سپاه قدس
اگر از سرهایمان كوه ها بسازند در كتاب های تاریخ نخواهند خواند امام خامنه ای تنها ماند.
درباره وبلاگ

(هیچ جا امن تر از لانه گرگ نیست)


همه ما قاسم سلیمانی هستیم.
We’re all Qassem Suleimani.
نحن جمیعاً قاسم سلیمانی.
כולנו, קאסם סוליימני.
Nous sommes tous, Qassem Suleimani.
Wir sind alle, Qassem Suleimani.
Siamo tutti, Qassem Suleimani.
Мы все, Касем Suleimani.
ہم سب ہیں،قاسم سلیمانی.
Biz, tüm Kassam Süleymani konum.
हम सभी कर रहे हैं, Qassem Suleimani.
Είμαστε όλοι, Qassem Suleimani.
Vi er alle, Qassem Suleimani.
Lorem omnes Qassem Suleimani.
Sisi ni wote, Qassem Suleimani.
Сви смо, Кассем Сулејмани.

آری؛
همه ما قاسم سلیمانی هستیم.


sepahqods@yahoo.com

مدیر وبلاگ : sepahqods
نویسندگان
آمار وبلاگ