تبلیغات
سپاه قدس - توانمندی امروز ایران ثمره و نتیجه دوران دفاع مقدس است

ابزار هدایت به بالای صفحه

 
سردار سرتیپ دوم پاسدار حمید سرخیلی جانشین قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناسبت فرارسیدن ایام هفته دفاع مقدس در گفتگوی اختصاصی با سپاه نیوز بر لزوم پاسداشت هفته دفاع مقدس تاکید کرد.
سردار سرخیلی در بخش ابتدایی سخنان خود با اشاره به علل و عوامل آغاز جنگ تحمیلی بر علیه ایران گفت: با وقوع انقلاب اسلامی ، ایران که در دوران شاه مخلوع به عنوان ژاندارم منطقه ای آمریکا وظیفه تامین امنیت و منافع نفتی و اقتصادی آمریکا در منطقه خلیج فارس را برعهده داشت از دست آنها خارج شد طوری که حتی آمریکا در سالهای ابتدایی انقلاب اسلامی با سیاست چماق و هویج یعنی هم با تطمیع و هم با تهدید سعی داشت ایران را وادار به همکاری با خود نماید، آنها که حتی با کودتا نیز نتوانستند آبی که از جوی رفته بود را به جریان بیاندازند و در نهایت با استفاده از توانمندی هایی که در منطقه وجود داشت و صدامی که به دنبال نام ، نشان و قدرت بود را وارد مهلکه کردند و با چراغ سبز آمریکا ، جنگ تحمیلی آغاز شد. وی ادامه داد: بالاخره استوار بودن انقلاب اسلامی موجب بیداری اسلامی در جهان می شد و آمریکا برای جلوگیری از گسترش بیداری اسلامی به این افتخار دست زد و البته ارزیابی آمریکا این بود که اگر چه در این جنگ ممکن است ضررهایی متوجه آنها شود اما منافع آن بیشتر خواهد بود البته آنها در این ارزیابی ها به دنبال منافع دیگری همچون تفرقه میان مسلمانان ، تامین منافع اسرائیل و ایجاد حاشیه امن برای آنها بود اما آنها فکر گرایش بیشتر ملتهای مسلمان جهان به ایران و بیداری اسلامی را نمی کردند و به همین دلیل آنها جنگ تحمیلی را آغاز کردند.
جانشین قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه با اشاره به نقش رهبری حضرت امام (ره) در طول 8 سال دفاع مقدس اظهار داشت: هر انقلابی یک سری ساختارهای جدیدی را جایگزین ساختارهای قبلی خود می کند که در این میان بعضاً خلاء هایی بوجود می آید و استکبار نیز ساختارهای نظامی را همیشه طوری طراحی کرده است که بتواند در مواقع موردنیاز از این خلاء ها به نفع خود استفاده نماید و تنها عاملی که باعث شد نظام جمهوری اسلامی در مقابله با این خلاء ها موفق و پیروز باشد رهبری حضرت امام (ره) بود . تیز بینی و هوشیاری حضرت امام (ره ) بود که با پالایش فرماندهان طاغوتی از ارتش و طراحی سپاه پاسداران به مقابله با این خلاء پرداخت. البته رهبری پیامبرگونه امام (ره) نیز علت اصلی پذیرش و موفقیت این امر بود.
سردار سرخیلی با اشاره به شرایط سخت زمان جنگ اعلام داشت: کشوری که با حمایت شرق و غرب بود مورد آماج حملات دشمنان خود قرار گرفته است و در سخت ترین شرایط تحریم ها قرار دارد طبیعی بود که با امکانات جاری توان مقابله و جنگ با دشمنان را نخواهد داشت و در این شرایط نیاز به درگیرساختن کل کشور و توانمندسازی ملت برای مقابله با دشمن بود، که می بایستی با یک نفس گرم انگیزه لازم را در کل کشور ایجاد می کرد که این نفس گرم همان حضرت امام (ره) بود که با فرمان ایشان مبنی بر وارد شدن تمامی آحاد مردم به صحنه، شاهد بسیج تمامی ملت برای مقابله با دشمن بودیم. که این نقش رهبری و همچنین ولایت پذیری مردم را در دوران دفاع مقدس به خوبی نشان می دهد.
سردار سرخیلی با اشاره به توانمندی های نظامی ایران در آغاز جنگ و نقش مردم در پیروزی های سالهای ابتدایی جنگ اظهار داشت: ساختار نیروهای نظامی ایران در ابتدای انقلاب با پالایش فرماندهان وابسته و طاغوتی ارتش، همچنین خروج تمامی مستشاران نظامی آمریکا از ایران نقش محوری در ساختار تشکیلاتی ارتش طاغوتی را داشتند قوای نظامی را دچار کم و کاستی های کرد که رژیم بعث عراق با سوء استفاده از این شرایط و پشتیبانی همه جانبه آمریکا و غرب، سودای فتح 3 روزه خوزستان مرکز اقتصادی و نفت ایران و همچنین فتح 7 روزه تهران را در سر داشت که نیروهای مردمی ایران اسلامی با ولایت پذیری و انگیزه بالای الهی توانستند در طوی یک سال اولیه جنگ، دشمن را در حاشیه مرزها زمین گیر کنند. وی افزود: قوای نظامی با ساماندهی خود توانست بعد از یکسال در مقابل پیشروی دشمن ایستادگی کند و در طول 8 سال دفاع مقدس دشمن را به مرزهای سابق باز گرداند که البته عملیات ظفرمندانه ثامن الائمه (ع) را می توان نقطه روشنی برای شروع عملیاتهای موفق آمیز ایران در مقابل رژیم بعث عراق دانست.
جانشین قرارگاه مدینه با اشاره به شرایط امروز ایران گفت: امروز دنیا بر حقانیت ایران اسلامی در جنگ تحمیلی و همچنین متجاوز بودن صدام پی برده است این در حالی است که صدام و رژیم بعث عراق جای خود را به کشور شیعی عراقی داده است که با ایران اسلامی دارای روابط مستحکم زیادی می باشد.
وی ادامه داد: ایران امروز با تأمین بسیاری از امکانات مورد نیاز توسط صنایع داخلی خود و تاثیرگذاری بر مناسبات جهانی بسیار قدرتمندانه تر از قبل شده است که این امر از اثرات دفاع مقدس در انقلاب اسلامی است .
سردار سرخیلی با تاکید بر انگیزه بسیار بالای جوانان دهه 90 در دفاع از نظام اظهار داشت: به دلایلی، هیچ گاه در طول جنگ تحمیلی نتوانستیم در یک مقطع زمانی بعنوان مثال 500 هزار نیروی بسیجی را در یک جبهه وارد صحنه نمائیم اما امروز مشاهده می کنیم که چطور جوانان ایران عزیز با یک ندای رهبری برای دفاع از نظام به خیابانها می آیند از پیامبر دفاع می کند از نظام در روزهای قدس ، 22 بهمن ، 13 آبان و دفاع می کند اینها در شرایطی است که انگیزه جنگ وجود ندارد انگیزه ای که خود به تنهایی نقش موثری در ایجاد حس دفاع از میهن دارد.
وی افزود: جوانان ما روز به روز به مبانی اعتقادی و بنیانی انقلاب اسلامی عمیق تر می شوند و انگیزه بالای جوانان ما به سرعت در حال انتقال به جوانان کشورهای دیگر مسلمان است که در آنها بیداری اسلامی رخ داده که خود نمونه ای کامل از انتقال مفاهیم بیداری جوانان ایران اسلامی است.
جانشین قرارگاه مدینه در پایان ضمن تاکید به لزوم پاسداشت هفته دفاع مقدس اعلام داشت: حضور جانبازان ، آزادگان خانواده های معزز شهدا ، سرداران و همچنین دیگر طلائیه داران دفاع مقدس در صحنه برنامه های هفته دفاع مقدس و انتقال مفاهیم دفاع مقدس به نسل جوان قطعاً آینده ساز ایران اسلامی بوده و خود انگیزه ای قوی برای جوانان برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

منبع سپاه نیوز
نوع مطلب :
برچسب ها :
سپاه قدس
اگر از سرهایمان كوه ها بسازند در كتاب های تاریخ نخواهند خواند امام خامنه ای تنها ماند.
درباره وبلاگ

(هیچ جا امن تر از لانه گرگ نیست)


همه ما قاسم سلیمانی هستیم.
We’re all Qassem Suleimani.
نحن جمیعاً قاسم سلیمانی.
כולנו, קאסם סוליימני.
Nous sommes tous, Qassem Suleimani.
Wir sind alle, Qassem Suleimani.
Siamo tutti, Qassem Suleimani.
Мы все, Касем Suleimani.
ہم سب ہیں،قاسم سلیمانی.
Biz, tüm Kassam Süleymani konum.
हम सभी कर रहे हैं, Qassem Suleimani.
Είμαστε όλοι, Qassem Suleimani.
Vi er alle, Qassem Suleimani.
Lorem omnes Qassem Suleimani.
Sisi ni wote, Qassem Suleimani.
Сви смо, Кассем Сулејмани.

آری؛
همه ما قاسم سلیمانی هستیم.


sepahqods@yahoo.com

مدیر وبلاگ : sepahqods
نویسندگان
آمار وبلاگ