تبلیغات
سپاه قدس - طرح شهید فهمیده، جشن تولد ارتباط دانش آموزان 13ساله با سپاه و بسیج است

ابزار هدایت به بالای صفحه

 
دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری با بیان ویژگی ها و ابعاد طرح رهروان شهید فهمیده افزود: امسال هفتمین سالی است که به حول و قوه الهی توفیق اجرای طرح رهروان شهید فهمیده را در استان های ساحلی جنوب كشور یعنی استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان پیدا کرده ایم که یكی از اهداف بسیار مهم طرح رهروان شهید فهمیده بهره مند كردن همگان از گنجینه ها و ذخایر انقلاب اسلامی است.
وی افزود: شهید فهمیده یكی از آن ذخایر پنهان انقلاب اسلامی است كه امام(ره) در عظمت او فرمودند:«رهبر ما آن طفل 12 ساله ای است كه با قلب كوچك خود كه ارزشش از صدها زبان و قلم ما بزرگتر است، با نارنجك، خود را به زیر تانك دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید.»؛ نوجوان 12 ساله ای كه برای مبارزه و مقابله با دشمن احساس تكلیف می كند و با شهادت خودش در زیر تانك، باعث می شود تا دشمن منکوب شود و این تبدیل به الگویی عملی برای پایداری و ایستادگی در برابر دشمنان قسم خورده اسلام و نظام مقدس اسلامی می گردد. ما اعتقاد داریم كه رهبر ما یك رهبر فرزانه بود و كلامش نور و سخنش سخن حق بود.
دریادار تنگسیری اظهار داشت: همه ما امام(ره) را تا حد تالی تلو معصوم(ع) می دانیم و ایشان را ستایش می کنیم؛ كسی كه بی خود و بی جهت از كسی تعریف نمی كند و همین امام(ره) در مورد شهید می گوید كه او رهبر ماست. این رهنمود امام(ره) برای ما یك الگو و ترسیم تابلویی است كه بر امری مهم و اساسی دلالت می كند.
جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: در دیگر انقلاب های دنیا زمانی كه می خواهند فرهنگ و مردم خودشان را به سمت و سوی ارزش های دلخواهشان سوق دهند، چه الگوها و اسوه هایی را معرفی می كنند. برخی از این الگوها كه در كتاب های درسی ما نیز آمده داستان پطروس هلندی است یا نمونه هایی از این قبیل، حال می خواهیم ببینیم كاری كه شهید فهمیده كرد در مقایسه با این كارها چه ارزش و اعتباری دارد؟  وی ادامه داد: كاری كه شهید فهمیده انجام داد قابل مقایسه با آن كارها نیست چون شهید فهمیده با اعتقاد و با آگاهی و با علم به این كه شهید می شود و جانش را از دست خواهد داد، خودش را زیر تانك دشمن می اندازد در حالی كه آن الگوهایی كه عنوان شد، هیچكدام جانشان را فدا نكردند و یك فداكاری در حد خودشان انجام دادند. 
دریادار تنگسیری افزود: شهید فهمیده با علم و آگاهی و یقین به این كه شهید می شود، جان خود را نثار كرد و لذا این كلام حضرت امام(ره) مصداق پیدا می كند كه این یك رهبر است، یك الگو و سرمشق است. این سرمشق چرا نباید در جامعه اسلامی ما مطرح شود؟ چرا نباید بچه های ما، جوان های ما، نوجوان های ما از این الگو بگیرند و راهشان را راه این شهید با عظمت انتخاب كنند.
جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه به وجه تسمیه طرح "رهروان شهید فهمیده" اشاره کرد و اظهار داشت: شهید فهمیده یك انسان وارسته ای بود كه امام(ره) آن را الگو قرار دادند و از نظر روانشناسان و كارشناسان علوم تربیتی و آموزشی این سن، سنی است كه بیشترین تأثیر پذیری و گیرندگی از علوم و دانش هایی كه به او تعلیم داده می شود، را دارد و این دقیقا كاری است كه طرح شهید فهمیده انجام داده، یعنی گروه مخاطب را ملبس به لباس بسیجی می كند؛ به عضویت بسیج در می آورد و با فرهنگ شهید فهمیده آشنا می كند.
وی تصریح کرد: در طرح شهید فهمیده همه دانش آموزان پسر 13 ساله در تجمعی كه شركت می كنند و در ارتباطی كه با آنها برقرار می شود، با فرهنگ شهید فهمیده بیشتر آشنا می شوند و در یك جمله، طرح شهید فهمیده جشن تولد ارتباط دانش آموزان با سپاه و بسیج است. از اینجاست كه این رابطه دو سویه شكل می گیرد و به میمنت و بركت خون این شهید بزرگوار ادامه و استمرار می یابد. لذا این طرح از ابعاد گوناگون یكی از طرح های بسیار موفقی بوده كه طی این چند سال اجرا شده است. 
دریادار تنگسیری به نحوه برگزاری این طرح اشاره کرد و گفت: طرح رهروان شهید فهمیده با پیشنهاد فرماندهی محترم نیروی دریایی سپاه و با ابتكار وی آغاز شد و سابقه ای در نیروهای دیگر سپاه نداشته است. البته نیروی مقاومت بسیج مشاركت بسیار گسترده و فعالی در این طرح داشته و بناست این طرح با تبدیل شدن به یك طرح ملی در تمام كشور اجرا شود. 
وی میزان استقبال از این طرح را بسیار چشمگیر دانست و ابراز داشت: بحمدالله استقبال از این طرح بسیار خوب و فوق العاده بوده به گونه ای كه از اطراف و اكناف استان های جنوبی كشور كه این طرح در آنجا اجرا می شود، خواستار گسترش و توسعه این طرح شده و حتی از استان های غیر ساحلی نیز تقاضاهای مكرری برای تعمیم و اجرای این طرح دریافت شده است. از زمان اجرای این طرح، ما ارتباط خودمان را با دانش آموزان عضو طرح به طور مستمر ادامه می دهیم و بحمدالله انسجام كاملی در میان دانش آموزان 13 ساله استان های ساحلی جنوب كشور كه عضو طرح هستند، بوجود آمده و مشاهده می شود.
جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه به برنامه های اجرایی امسال این طرح اشاره کرد و گفت: در ویژه برنامه هایی كه امسال در نظر گرفته شده و علاوه بر برنامه های جاری هر سال كه راهپیمایی بزرگ و سراسری 9 آبان در امتداد نوار ساحلی استان های خوزستان،‌بوشهر و سیستان و بلوچستان از جمله آنهاست، در هر یک از این استان ها، سه مسابقه فرهنگی با موضوع کتابخوانی از کتاب زندگی نامه شهدای دانش آموز، مسابقه انشاء و مقاله نویسی و همچنین مسابقه نقاشی با موضوع شهید فهمیده برگزار و در هر استان ضمن تقدیر از شرکت کنندگان در این مسابقات، به 5 نفر برتر جوایز نفیس و ارزنده ای نیز اهدا خواهد شد. 
وی افزود: از كارهای دیگری كه امسال انجام می شود، استفاده بهینه از امكانات استان ها و ادارات در جهت اجرای بهتر طرح است كه بحمدالله استقبال بسیار خوبی داشته اند؛ بویژه ادارات آموزش و پرورش و فرمانداری ها كه امسال بسیار فعال تر از سال های قبل در صحنه هستند و بنا داریم در روز راهپیمایی دانش آموزان عضو طرح، برنامه های متنوعی را برای شرکت کنندگان تدارک ببینیم. 
دریادار تنگسیری به روند رو به رشد این طرح در چند سال اخیر اشاره و تصریح کرد: این طرح در آغاز تنها در 6 شهر كشور و با جمعیت آماری6000 نفر اجرا گردید. در سال 85 این تعداد به دو برابر افزایش پیدا كرد و در سال87 تعداد شهرهایی كه تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند به بیش از 31 شهر و جمعیت آماری بیش از 20 هزار عضو جدید، توسعه پیدا كرده است و امسال این طرح به بیش از 48 شهر گسترش پیدا کرده و جمعیت جدیدی حدود 20200نفر به اعضای قبلی طرح خواهند پیوست. 
وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم طرح رهروان شهید فهمیده سال به سال گسترش بیشتری پیدا كند و انشاءالله در كل كشور روزی را ببینیم که سالگرد شهادت شهید فهمیده، آغاز تولد ارتباطات دانش آموزان با بسیج باشد كه ما بر این باور هستیم كه اگر از این روز شروع كنیم و دانش آموزان به عضویت بسیج درآیند، در كوتاه مدت ارتش 20 میلیونی كه رهنمود ارزشمند حضرت امام(ره) است، محقق خواهد شد. 

منبع سپاه نیوز
نوع مطلب :
برچسب ها :
سپاه قدس
اگر از سرهایمان كوه ها بسازند در كتاب های تاریخ نخواهند خواند امام خامنه ای تنها ماند.
درباره وبلاگ

(هیچ جا امن تر از لانه گرگ نیست)


همه ما قاسم سلیمانی هستیم.
We’re all Qassem Suleimani.
نحن جمیعاً قاسم سلیمانی.
כולנו, קאסם סוליימני.
Nous sommes tous, Qassem Suleimani.
Wir sind alle, Qassem Suleimani.
Siamo tutti, Qassem Suleimani.
Мы все, Касем Suleimani.
ہم سب ہیں،قاسم سلیمانی.
Biz, tüm Kassam Süleymani konum.
हम सभी कर रहे हैं, Qassem Suleimani.
Είμαστε όλοι, Qassem Suleimani.
Vi er alle, Qassem Suleimani.
Lorem omnes Qassem Suleimani.
Sisi ni wote, Qassem Suleimani.
Сви смо, Кассем Сулејмани.

آری؛
همه ما قاسم سلیمانی هستیم.


sepahqods@yahoo.com

مدیر وبلاگ : sepahqods
نویسندگان
آمار وبلاگ