تبلیغات
سپاه قدس - بازتاب سخنان وزیر دفاع درباره پهپادهای ایرانی

ابزار هدایت به بالای صفحه

 
سایت خبری «آروتز شوا» با اشاره به سخنان سردار وحیدی به نقل از وی نوشته پهپادی اخیراً توسط حزب الله به درون حریم هوایی سرزمین های اشغالی نفوذ کرد، پیشرفته ترین پهپاد ایران نیست و نمونه های پیشرفته تر از آن نیز در اختیار ایران قرار دارد. وی همچنین گفته بود موفقیت حزب الله در به پرواز درآوردن این پهپاد بر فراز سرزمین های اشغالی، قدرت غیرواقعی و توهمی رژیم صهیونیستی را در هم شکسته و ضربه سنگینی به آن زد. آروتز شوا در ادامه مطلب خود توضیحات مختصری را درباره واقعه نفوذ پهپاد مذکور به سرزمین های اشغالی و اظهارات مقامات ایرانی درباره آن آورده است. 

روزنامه های «نشنال» و «گالف تودی» امارات و «گالف تایمز» قطر از دیگر مطبوعاتی هستند که صبح امروز اقدام به انتشار این خبر کرده اند.

روزنامه «تایمز اسرائیل» یکی از مطالب خود را به برنامه دیدار مقامات ایران و آرژانتین برای گفت و گو درباره ابعاد انفجار در مرکز یهودیان بوینس آیرس در سال 1994 اختصاص داده است. به نوشته این روزنامه، در پی توافقات اولیه برای بحث درباره این موضوع که در حاشیه جلسه اخیر مجمع عمومی سازمان ملل حاصل شد، قرار است طرفین امروز در ژنو با هم دیدار کرده و درباره این موضوع گفت و گو کنند. ایران از سوی برخی کشورها و نیز رژیم صهیونیستی به دست داشتن در این حادثه متهم شده بود؛ اما همان گونه که تایمز اسرائیل نیز اشاره کرده، در سال 2011 مقامات ایرانی تمایل خود را به همکاری با آرژانتین برای تحقیق درباره این بمبگذاری اعلام کردند. 
اما شماری از رسانه های جهان، از جمله خبرگزاری «رویترز»، خبر فرود اجباری دومین هواپیمای ایرانی در عراق را که روز گذشته انجام پذیرفت، به عنوان یکی از اخبار مهم مورد توجه قرار داده اند. رویترز با اشاره به این خبر نوشته عراق یک هواپیمای ایرانی که عازم سوریه بود را به منظور بازرسی جهت حمل احتمالی سلاح برای دولت سوریه مجبور به فرود کرده؛ اما در آن تنها کمک های انسان دوستانه یافت شده است. این دومین مورد از چنین اقدامی است که از زمان هشدار آمریکا به عراق مبنی بر عدم اجازه انتقال سلاح به سوریه، در مورد هواپیماهای ایرانی انجام می پذیرد.

«فاکس نیوز»، «عرب نیوز» و «تودی زمان» از جمله دیگر مطبوعاتی هستند که امروز اقدام به انتشار این خبر کرده اند.

در خبری اقتصادی، روزنامه «دیلی استار» لبنان به بررسی اثرات کنار گذاشتن ایران از بازار نفت جهانی پرداخته است. به نوشته این روزنامه، وزارت انرژی ایالات متحده بر اساس تخمین های تولید و مصرف ماه های سپتامبر و اکتبر اعلام کرده کنار گذاشتن ایران از بازار نفت جهانی، موجب افزایش شکاف میان عرضه و تقاضای جهانی خواهد شد. بر اساس گزارش این وزارتخانه، طی دو ماهی که ایران به واسطه تحریم از بازارهای غربی دور بوده، میزان مصرف روزانه نفت بسیار بیش از میزان تولید آن بوده است. بر این اساس، در صورت ادامه این روند، مسئله کمبود سوخت در آینده ای نزدیک به شکل حادتری در کشورهای مختلف بروز خواهد کرد
نوع مطلب :
برچسب ها :
سپاه قدس
اگر از سرهایمان كوه ها بسازند در كتاب های تاریخ نخواهند خواند امام خامنه ای تنها ماند.
درباره وبلاگ

(هیچ جا امن تر از لانه گرگ نیست)


همه ما قاسم سلیمانی هستیم.
We’re all Qassem Suleimani.
نحن جمیعاً قاسم سلیمانی.
כולנו, קאסם סוליימני.
Nous sommes tous, Qassem Suleimani.
Wir sind alle, Qassem Suleimani.
Siamo tutti, Qassem Suleimani.
Мы все, Касем Suleimani.
ہم سب ہیں،قاسم سلیمانی.
Biz, tüm Kassam Süleymani konum.
हम सभी कर रहे हैं, Qassem Suleimani.
Είμαστε όλοι, Qassem Suleimani.
Vi er alle, Qassem Suleimani.
Lorem omnes Qassem Suleimani.
Sisi ni wote, Qassem Suleimani.
Сви смо, Кассем Сулејмани.

آری؛
همه ما قاسم سلیمانی هستیم.


sepahqods@yahoo.com

مدیر وبلاگ : sepahqods
نویسندگان
آمار وبلاگ